BAĞIŞ SEPETİNİZ

Sepetiniz boş görünüyor. Hemen bir yardım seçeneği ekleyin.


bağış güvenlik
ZEKAT

ZEKAT

Yüce dinimizin 5 şartından biri olan  Zekatlarınız öncelikli olarak yurt içi ve yurt dışındaki yetimlere daha sonra ise diğer ihtiyaç sahiplerine bizzat dernek yöneticilerimiz tarafından her hangi bir partner kuruluş kullanılmadan dağıtılmamaktadır.

Bizlere teslim edilen ZEKAT’larınızın tamanına yakını NAKDİ olarak ihtiyaç sahiplerine verilmekte olup çok nadir durumlarda bölge halkının şartları dikkate alınarak GIDA olarak verilmektedir.

Bakara Suresi, 43. ayet: Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin ve rüku edenlerle birlikte siz de rüku edin.

Maide Suresi, 55. ayet: Sizin dostunuz (veliniz), ancak Allah, O'nun elçisi, rüku ediciler olarak namaz kılan ve zekatı veren mü'minlerdir

Nur Suresi, 56. ayet: Dosdoğru namazı kılın, zekatı verin ve elçiye itaat edin. Umulur ki, rahmete kavuşturulmuş olursunuz.

,Neml Suresi, 3. ayet: Ki onlar, namazı dosdoğru kılarlar, zekatı verirler ve onlar, ahirete kesin bilgiyle iman ederler.

Rum Suresi, 39. ayet: İnsanların mallarından artsın diye, verdiğiniz faiz Allah Katında artmaz. Ama Allah'ın yüzünü (rızasını) isteyerek verdiğiniz zekat ise, işte (sevablarını ve gelirlerini) kat kat arttıranlar onlardır.

 

 

ZEKAT